Już po raz drugi Biblioteka Publiczna w Głowience wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie - wielkim wydarzeniu kulturalnym, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa. W tym roku wspólnie czytaną lekturą było "Przedwiośnie " Stefana Żeromskiego. Z tej okazji do biblioteki zaprosiliśmy Teresę Sirko – sołtys wsi Głowienka, uczniów klasy VI i VIII SP w Głowience wraz z nauczycielkami Dorotą Hejnar oraz Iwoną Topolską. Po przywitaniu odczytany został list prezydenta RP Andrzeja Dudy, który najlepiej zachęcił wszystkich do wspólnego czytania. Dobrym wprowadzeniem do lektury, szczególnie dla tych, którzy dzieło Stefana Żeromskiego poznają dopiero w szkole średniej było interesujące przedstawienie genezy utworu przez Dorotę Hejnar. W czasie spotkania oprócz fragmentów „Przedwiośnia” młodzież czytała również zaproponowane na tę okazję wiersze patriotyczne. Zorganizowane spotkanie było nie tylko okazją do wspólnego spotkania z literaturą, ale także do uczczenia wyjątkowego jubileuszu przypadającego na ten rok jakim jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkim dziękujemy za przyłączenie się do tej pięknej akcji.

Zapraszamy do galerii zdjęć.