ferie plakat na stronę 1

Gminna Biblioteka Publiczna w Miejscu Piastowym zaprasza dzieci w piątek 2 lutego oraz od poniedziałku 5 lutego do czwartku 8 lutego, w godzinach 1100- 1300W programie: wirtualne podróże międzygwiezdne, baśniowa fotobudka z Charlsem Perrault, wyprawa do Krainy Czarów, odkrywanie tajemnic druku, podróż dookoła świata śladami Juliusza Verne’a. Zajęcia uprzyjemni nam twórczość plastyczna, czytanie tekstów literackich, współpraca w grupach, rywalizacja i świetna zabawa.

Filia w Głowience zaprasza dzieci w środy i piątki w godz. 10:00 – 12:00. Terminy spotkań: 31 styczeń oraz 2,7,9 luty. Podczas tegorocznych ferii naszą inspiracją będzie czasopismo „Świerszczyk”. Wspólnie poznamy jego bogatą historię, zobaczymy jak wygląda współcześnie, a do tego skorzystamy  z jego pomysłowości. Będzie poważnie, ale i zabawnie. Nie zabraknie wspólnego czytania, będą gry, quizy, łamigłówki i krzyżówki. Zaskoczymy wszystkich oryginalnymi pracami plastycznymi, znajdziemy czas na mini teatr, zajęcia               z tabletami i zabawy ruchowe.

Filia w Rogach zaprasza dzieci na zajęcia pod hasłem „Ferie w bibliotece : Komiksy i zabawy” w dniach (6, 7, 8, 9 lutego), w godzinach 1200-1400. W trakcie spotkań poznamy ciekawe komiksy tj. Jonka, Jonek i Kleks, Kajko i Kokosz czy Tytus, Romek i A’Tomek. Stworzymy własne komiksy w wersji papierowej oraz wirtualnej przy użyciu aplikacji Pstryk Komiks. Przypomnimy sobie zabawy w jakie bawili się nasi rodzice i dziadkowie, porozmawiamy w języku jaskiniowców i zagramy w gry planszowe. Oczywiście nie zabraknie głośnego czytania, prac plastycznych i zagadek logicznych. Pojawią się także ciekawe doświadczenia fizykochemiczne i tajemnicze zadania do wykonania.

1 lutego zapraszamy natomiast dzieci i młodzież na maraton bajkowo-filmowy w godzinach 1200-1900

Filia we Wrocance zaprasza dzieci na zajęcia: „Ferie z pingwinami”, w środy i w piątki

(31 stycznia, 02, 07, 09 lutego), w godzinach 11:00 do 13:00.

W programie:  głośne czytanie opowieści o pingwinach, zajęcia plastyczne (m.in. tworzenie maskotek oraz przestrzennych figurek), projekcje na dużym ekranie, poznawanie nowych aplikacji na tabletach, tworzenie animacji filmowych oraz gry, zabawy i quizy tematyczne.

Filia w Targowiskach zaprasza dzieci na zimowe spotkania pod hasłem „Ferie z książką i nie tylko…” w dniach 5,6,8 luty w godzinach od 14.00 do 16.00 i 7 lutego w godzinach od 11.00 do 13.00.W trakcie spotkań podążymy śladami „ Anaruka, chłopca z Grenlandii”, Szare, bure i pstrokate czyli koci świat w bibliotece. Dzień Bezpiecznego Internetu zajęcia z wykorzystaniem tabletów. W środę odbędą się warsztaty z Panią Eweliną Kozimor – „ Wianki, wianuszki”. Nie zabraknie głośne czytania książek, zabaw ruchowych, układania puzzli i prac plastycznych.

Serdecznie zapraszamy!