libra logo poziom

Od 01.02.2017 Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Miejscu Piastowym, filii w Głowience, Rogach, Targowiskach i Wrocance mają dostęp do nowego zestawu 1438 publikacji w wersji elektronicznej ( e-booków) na platformie libra.ibuk.pl.

Serwis IBUK Libra udostępnia publikacje z różnych dziedzin wiedzy, a także beletrystykę. Czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca i urządzenia łączącego się z Internetem.

Platforma to nie tylko czytanie książek, umożliwia także zaawansowaną pracę z tekstem. Aplikacja myIBUK pozwala na robienie notatek w książce, dodawanie zakładek, zaznaczanie, tagowanie i zakreślanie kolorami fragmentów tekstu, wyszukiwanie w tekstach słów i fraz, dostęp do wirtualnej półki z książkami, eksport notatek i zakładek.

Podkarpackie Biblioteki Publiczne udostępniają platformę bezpłatnie i można z niej korzystać na stanowiskach komputerowych w placówkach Gminnej Biblioteki Publicznej oraz na własnych komputerach domowych i urządzeniach mobilnych.

Aby cieszyć się zasobami IBUK Libra należy:

1. Uzyskać PIN (kod aktywacyjny) zgłaszając się osobiście do Gminnej Biblioteki Publicznej w Miejscu Piastowym, ul. Dukielska 2A lub dowolnej filii GBP na terenie gminy lub wysyłając e-mail z imieniem i nazwiskiem oraz numerem bibliotecznej karty czytelnikana adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Wejść na stronę IBUK Libra.

2. ZAREJESTROWAĆ SIĘ w serwisie.

3. AKTYWOWAĆ DOSTĘP PRZEZ LINKA OTRZYMANEGO NA ADRES MAILOWY

4. ZALOGOWAĆ SIĘ

5. WPISAĆ KOD PIN  udostępniony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Miejscu Piastowym (to czynność jednorazowa).

6. KORZYSTAĆ Z CZYTELNI W DOWOLNYM CZASIE I MIEJSCU.

Czytelnicy, którzy wcześniej otrzymali kody mogą nadal z nich korzystać. Ważność wszystkich kodów do 31 stycznia 2018 r.

ibuk libra plakat